DUCHOWA WYPRAWA NA SRI LANKĘ

5 – 21 marca 2018

Ta wyprawa to wspaniałe połączenie odpoczynku z duchową, wewnętrzną ucztą. Praktykujemy Kundalini Yogę, odpoczywamy na plażach, zwiedzamy buddyjskie i hinduskie świątynie, przebywamy w pięknych przyrodniczo miejscach.

Shri Lanka to wyspa historycznie związana z Ramajaną. To tutaj Sitę więził demoniczny Rawana a następnie Rama uwolnił ją z pomocą Hanumana i jego wojsk, budując wcześniej most łączący wyspę z Indiami. Jeszcze do tej pory są widoczne jego ruiny. Doświadczysz tutaj piękna i delikatności ludzi, którzy wciąż żyją w harmonii z przyroda.Poczujesz spokój umysłu wynikający z budddyjskiej tradycji tego kraju.Ta wyprawa to podroż do Twojej wewnętrznej radości, mądrości i piękna. Zaszczyć swoją duszę i skorzystaj z możliwości celebracji Twojej Boskiej natury.

Na naszych codziennych porannych zajęciach kundalini jogi będziemy pracować nad naszym energetycznym potencjałem rozwijając go i wzmacniając. Skupimy się na wiedzy o 10 ciałach, odkrywając rodzaj naszej duszy, trzech umysłów, aury, prany i promienności, starając się je lepiej poznać, zrozumieć, a przede wszystkim doświadczyć.

Dzięki wiedzy numerologicznej każdy otrzyma informacje z jakim rodzajem energii powinien pracować, by go w sobie bardziej rozwinąć. Połączymy to wszystko ze sztuką relaksu, aby w pełni odreagować stres oraz zregenerować i odmłodzić ciało.

Plan wyprawy:

6-9 marca – Z Colombo jedziemy wynajętym samochodem do Mirissa, tutaj będziemy plażować i odpoczywać. Mieszkamy w hotelu na plaży z basenem. Rano ćwiczymy jogę, następnie relaks, masaż, surfing, krótkie wypady do miasta, gorące źródła.

9-11 marca – Kontynuujemy nasz odpoczynek w rezerwacie przyrody oglądając piękne ptaki. Mieszkamy w domkach na drzewach. Odwiedzamy duchowe miejsca, gdzie żyją  wyznawcy Hinduizmu, Islamu i Buddyzmu. Nasze duchowe spotkania będą miały głębszy charakter spotkań z nauczycielami różnych tradycji. Zapoznajemy się z tradycją Narajany. Dowiemy się o Guru Nanaku, który odbył jedną ze swoich świętych podróży na Sri Lankę. Jeśli będzie możliwość to weźmiemy udział w ceremonii Sufi Qadiriya. Polega ona na tym, że uczestnicy wchodzą w trans za pomocą śpiewanego zikru i nie czując bólu przekuwają szpilką różne części ciała. Odwiedzimy świętą jaskinię, gdzie medytował święty Sufi Janil Qadir. Wykąpiemy się w wodospadzie imienia Ravany i odwiedzimy jaskinię, w której ukrywał Sitę. Zapoznamy się z tradycją wyznawców Hanumana, Odwiedzimy plemię ludzi żyjących w lesie.

11-12 marca – Chętni wchodzą na górę Adama (5000 stopni, wejście ok. 3 godziny). Na górze zwiedzamy Buddyjską świątynię, a mniej zainteresowani wspinaczką kąpią się w pobliskim wodospadzie i odpoczywają podziwiając przyrodę .

12-14 marca – Kandy. To miejsce jest związane z pielgrzymkami do świątyni, gdzie przechowywany jest ząb Buddy. Zwiedzamy różne miejsca związane z tradycją Buddyjską.

14-16 marca – Sigiriyja. Odwiedzamy ruiny pałacu na skale. Piękne przyrodniczo-widokowe miejsca.

16-18 marca – Anuradhapura. Zwiedzamy ogromne święte miasto Buddyjskie. Piękne stupy. Ruiny. Spotykamy się z mnichami. Jedziemy na Safari zobaczyć piękne zwierzęta żyjące na wolności i spojrzeć prosto w oczy dzikim lampartom.

18-21 marca – Po zwiedzaniu wielu ciekawych miejsc odpoczywamy na plaży. Mamy możliwość nauki pływania na kitesurfingu i innych atrakcji turystycznych..

21 marca – Przyjazd do Colombo i wylot do Polski.

Podczas wyprawy mogą dojść inne atrakcje i ze względu na ograniczoną ilość czasu, niektóre punkty programu mogą ulec zmianie.

***
Koszt wyprawy ok. 3.500 zł + bilety lotnicze.

Informacje i zapisy: Marek 602 777 202

Marek Apollo Miedziewski
Jogin i podróżnik. Od 1998 roku prowadzi Ośrodek Duchowych i Twórczych Stylów Życia w Kożyczkowie. Podróżuje z ludźmi w celach zgłębiania różnych duchowych praktyk do Indii, Tajlandii, Japonii, Brazylii, Peru i Kalifornii. Prowadzi zajęcia i warsztaty Kundalini Jogi i Meditative Healing. Praktykuje Zen, Suryja Namaskar i Ashtanga Jogę. Udziela indywidualnych konsultacji inspirujących ludzi do ich własnego rozwoju. Jest certyfikowanym praktykiem amazońskiej medycyny Kambo. Entuzjasta witariańskiej diety Raw. Uwielbia dynamikę ciała, otwiera na miłość z serca i pozwala odkryć radość z doświadczania różnorodności życia.
www.kozyczkowo44.pl